Zprávičky z MŠ

Školní rok byl zahájen 2. září a naše mateřská škola tak mohla přivítat Krtečky a Ježečky po prázdninách. Nové děti tak prochází velkou změnou, postupně se adaptují a seznamují s prostředím a kolektivem školky. Snažíme se o to, aby přechod z rodinného prostředí byl pro ně co nejsnažší.

V měsíci září jsme si povídali o tom, proč je prima být ve školce a co všechno v ní zažíváme. Již od prvních dnů zpíváme, malujeme, vyrábíme, hrajeme si, navazujeme nová kamarádství, učíme se pravidlům...zkrátka je nám spolu hezky.

Každý pátek od 4.10 - 1. 11. 2019 budeme s dětmi jezdit do solné jeskyně v Chocni.

Světlé ponožky dětem již ráno oblečte na nožky :-)

S sebou: batůžek, pití, tepláky, ponožky

Prosíme rodiče o zaplacení 600,- Kč na divadla v MŠ, na mikulášský a vánoční dáreček.

Prosíme rodiče o donesení:

1x papírové kapesníky balené

1x papírové kapesníky vytahovací (krabička)

1x balení papírových utěrek (2 role v balení)

1x toaletní papír (4 roličky v balení)

Děkujeme!

Krásné prázdniny, plné sluníčka a pohody :-)

přeje  kolektiv MŠ Koldín

Zprávičky z MŠ Koldín
I letos – jako každý rok v naší mateřské školce proběhl zápis nových dětí. Jsme rádi, že se nám daří uspokojovat zájem rodičů o naši školku a ceníme si toho.                Na nové kamarády se budeme těšit po prázdninách.
Nyní máme za sebou spoustu práce. 15. května jsme ve školce přivítali rodiče, prarodiče, sourozence i tety, kteří se přišli podívat na Besídku. Zpívalo se, tancovalo, recitovalo i pohádka se hrála. Děti měly pro rodiče připravené krásné dárečky, které sami vyrobily.

Seznam přijatých dětí na školní rok 2019/2020:

MŠ/220/19

MŠ/221/19

MŠ/217/19

MŠ/219/19

MŠ/215/19

MŠ/216/19

MŠ/218/19

Vyvěšeno dne 16. 5. 2019

Lenka Lízneroví, DiS.

Zprávičky z MŠ Koldín
V březnu jsme se rozloučili se zimou vynesením Tetky Zimy a my se začali těšit      na jaro.  Celá naše školka se vypravila na malý výlet za Vysoké Mýto – Zahradu Harta. Viděli jsme mnoho druhů zvířat, domácích i cizokrajných a některá jsme si mohli dokonce pohladit. Výlet se vydařil, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací z jejich života.

Dne 2. 4. 2019 od 8:00 do 9:30 hod. a od 14:15 do 15:30 hod. se přijďte podívat do naší "rodinné" školky v příjemném prostředí na okraji vesnice.

S dětmi zde pracujeme podle ŠVP "Neotvírejte dětem dveře, ale pomozte jim najít ten správný klíč, aby si je stevřely samy..." S prvky moderního vzdělávacího programu "Začít spolu".

Těšíme se na Vás i Vaše děti, ukážeme Vám prostory mateřské školy, hračky a pomůcky. Budeme Vám k dispozici a zodpovíme Vaše dotazy.

Kolektiv MŠ koldín :-)

Veškeré akce ...