Zprávičky z MŠ Koldín
I letos – jako každý rok v naší mateřské školce proběhl zápis nových dětí. Jsme rádi, že se nám daří uspokojovat zájem rodičů o naši školku a ceníme si toho.                Na nové kamarády se budeme těšit po prázdninách.
Nyní máme za sebou spoustu práce. 15. května jsme ve školce přivítali rodiče, prarodiče, sourozence i tety, kteří se přišli podívat na Besídku. Zpívalo se, tancovalo, recitovalo i pohádka se hrála. Děti měly pro rodiče připravené krásné dárečky, které sami vyrobily.
Po náročném období, které bylo plné příprav, zkoušek a trénování přišlo velké těšení na školní výlet. Tento rok jsme se vypravili na Dolní Moravu                                        do Mamutíkova vodního světa. Pro děti byl zajištěný program – putování s vílou Vodněnkou. Děti plnily nelehké úkoly, které zvládli bez obtíží. Počasí nám moc přálo a tak jsme mohli navštívit ještě pískovničku, kde se líbilo hlavně malým dětem.
Ještě jeden výlet, tentokrát už poslední ve školce – čekal naše předškoláky. Linkovým autobusem jsme jeli na zámek v Potštejně. V doprovodu šaška, komorné, paní hraběnky a pana hraběte jsme se dozvídali plněním úkolů o životě zdejší šlechty i jejich dětí.  Vše bylo moc zajímavé, poučné i zábavné.
Pak už jsme se těšili na nocování ve školce s tradičními hrami a soutěžemi, opékáním párků, vyráběním obrázků, stezkou odvahy s baterkami a diskotékou v pyžamech, kdy jsme unaveni zalezli do připravených spacáků zakončit sladkým spánkem celou akci, bez které se žádný konec školkového roku nemůže obejít.
Pasováním školáků, odměnami za jejich celoroční práci a snažení, se zase – jako každý rok, rozloučíme s letošními předškoláky – možná ukápnou i slzičky, ale tak to chodí a my se budeme zase těšit na další nové dětičky.
Tak ahoj školko, a zas po prázdninách !

Veškeré akce ...