Zprávička z mateřské školy

Slunečný konec léta a začátek podzimu nám dopřával mnoho teplých dnů ke hrám na naší velké zahradě nebo k prodlouženým vycházkám k objevování "světa" za naší školkou.

Měsíc září nám zpříjemnila návštěva loutkového divadla "Kozlík" s pohádkou "Jak šel kozlík do světa" .

Hezkých dnů podzimu jsme využili se staršími dětmi ke dvěma půldenním výletům s naučně hravým programem: "Poznávání jehličnatých a listnatých stromů, jejich plodů a lučních květin".

S měsícem září jsme se rozloučili opět na zahradě. Tentokrát s lesní pedagožkou paní Šejblovou a jejími ukázkami z chovu včel, starání se o úly a výroby medu a také sladké ochutnávky! Víte čeho? A také jsme si na včeličky zahráli - děti si vyzkoušely, co všechno musí umět včely dělat v průběhu svého vývoje - stává se uklizečkou, kojičkou, stavitelkou a létavkou - zahrada nám málem nestačila... Pak jsme si také mohli obléknout ochranné pomůcky včelařů a prohlédnout si maketu opravdového úlu!

U zvířátek jsme ještě zůstali, tentokrát jsme za nimi dojeli autobusem do Licibořic, kde jsme na návštěvě rodinného statku viděli jaká domácí zvířata se chovala za časů našich prababiček. Při procházce mezi výběhy se s nimi děti nejen seznámily, pohladily, ale také nakrmily - pomohly jim nanosit slámu, seno nebo trávu a dozvěděly se, jaký užitek lidem dávají. V minimuzeu se dozvěděly, jak vypadal život lidí dříve na statku. Na řadu exponátů si děti mohly sáhnout a mnohé i vyzkoušet. Vším je provázela pohádka "O slepičce Pipce". Pohádka děti provedla po Dvorečku. Zastávky u zvířátek byly obohacené o obrázkové čtení a hravé úkoly, které děti naučí poznávat zrníčka, mlátit obilí cepem apod. Nakonec si všechny děti upekly vlastní dobrotu . Mňam!!!

Také jsme se moc těšili, že začneme jezdit, tak jako každým rokem, do solné jeskyně v Chocni. Výletů malým autobusem jsme se ale bohužel nedočkali. Byl vyhlášen nouzový stav v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Úsměv na tváři dětem vykouzlilo alespoň pohádkově detektivní divadelní představení "Ukradená tužka", plné písniček, napětí a vtipu.

Pokud se počasí vydaří bývá listopad jedním  nejkrásnějších měsíců. Je totiž nejbarevnější. Je to také měsíc přechodu z podzimu do zimy. A právě na zimu se již od října připravujeme. Říjen a listopad věnujeme přírodě. Sbíráme plody lesa - kaštany a žaludy. Na kaštany vyrážíme každý rok na pozvání místních obyvatelů - na jejichž pozemku roste dnes již pořádně velký Jírovec Maďal, obsypaný svými plody. Letos jsme přivezli tři plné vozíky nasbíraných kaštanů, pro které si pak v zimě přijedou myslivci a odvezou pro lesní zvěř. Samozřejmě krásných, různě velkých kaštanů jsme využili s dětmi k výrobě zvířátek.

Na našich podzimních vycházkách také poznáváme stromy - rozlišujeme, jestli jsou listnaté nebo jehličnaté, jak se jmenují a jaké mají plody. Také jsme si v lese pohráli a postavili domečky pro lesní skřítky. Ve školce pak lesní poklady využijeme k dalším výchovně vzdělávacím činnostem.

V adventním čase k nám na návštěvu přichází Mikuláš s andílkem, v tomto svátečním čase míváme ve školce ty nejhodnější děti :-) Pak už nám zbývá společné zdobení vánočního stromečku, pečení cukroví, zpívání koled a pod stromečkem spolu s vánoční nadílkou i pěkná pohádka "O kouzelné rybce".

Pohodový adventní čas, krásné a klidné prožití vánočních svátků, pevné zdraví, mnoho překvapení a společných setkání Vám všem přejí děti a kolektiv z MŠ Koldín.

     

 

Hledat na webu

Sponzoři

pan Miloš Zeman

paní Táňa Pavlišová

Kasta, spol. s r. o.

Starmon s. r. o.

Iveco Czech Republic, a.s.

Přihlášení

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31