Mateřská školka Koldín, okres Ústí nad Orlicí

Podzim je v plném proudu, my si ho užíváme a objevujeme svět kolem naší školky. Na školní zahradě nám bylo v září nejlépe, hlavně pro adaptaci našich nejmenších. V říjnu jsme začali trénovat chůzi ve dvojicích, na kterou si nové děti postupně navykaly.

Vyráželi jsme na vycházky do vesnice, na dětské hřiště, do podzimního Příhonu a také k lesu. Cestou rádi sbírame různé přírodní materiály a poklady, jako například kaštany, žaludy, ořechy a barevné lístečky.

S dětmi ze třídy Ježečků jsme podnikli dvě naučné vycházky do lesa, při nichž jsme poznávali stromy a učili se rozlišovat, zda jsou listnaté nebo jehličnaté a jak se jmenují. Také jsme si v lese pohráli a postavili mnoho domečků pro lesní skřítky.

Ve školce jsme vyráběli dráčky, barvili a otiskávali listy a využívali jedinečnosti přírodních materiálů. Některé plody podzimu jsme i ochutnali. Vyráběli jsme zeleninový salát a také pekli jablečné kapsičky. Mňam to byly dobrůtky :).

Na zimu jsme se už od října připravovali pravidelnými navštěvami solné jeskyně v Chocni. Kromě hraní s tamějšími hračkami v solném "písku" jsme se učili i správně dýchat a pěkně jsme si také zazpívali. Je to naše prevence pro nástrahy zimních měsíců.

Říjen v naší školce nebyl jen o přírodě venku, ale přijela se za námi podívat paní myslivkyně s vycpanými zvířátky až do školky. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o lese, o životě lesních zvířat a ptáků. Také jsme si mohli zatroubit na lesní roh a vábničku na jeleny!

A proto že jsme se všichni moc snažili a byli hodní, přijela za námi i divadélka s pěknými pohádkami - divadélko Ůsměv a Sluničko s pohádkami o Jeníčkovi jak zlobil a O lesních pěšinkách.

Krásné podzimní dny všem přejí děti a kolektiv z MŠ Koldín

Hledat na webu

Sponzoři

pan Miloš Zeman

paní Táňa Pavlišová

Kasta, spol. s r. o.

Starmon s. r. o.

Iveco Czech Republic, a.s.

Přihlášení

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31